Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pezullimi i Arben Malajt/ Vasili: Shkollëpakët e Rilindjes as tërmeti nuk i ndal për hakmarrje

Nga Ejona 0

Këshilli i Ministrave ka pezulluar ditën e sotme nga detyra si këshilltar i Bankës së Shqipërisë, Arben Malajn.

Në lidhje me këtë vendim, ka reaguar nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili i cili shprehet se as tërmeti nuk i ndal Rilindasit për hakmarrje.

Vasili thotë se Malaj ka qenë socialisti i orëve të para dhe krenaria e Partisë Socialiste.

Postimi i Petrit Vasilit:

Pezullojne Arben Malaj, Profesorin e financave,socialistin e oreve te para dhe nje nga ministrat, qe kane qene krenaria e partise socialiste edhe kush pa shkollepaket e Rilindjes. Kjo eshte mirenjohja e rilindjes per socialistet.

As termeti nuk i ndal rilindasit kur vjen puna per hakmarrje.

Lexojeni vendimin e qeverise se shkollepakesise.

VENDIM Nr. 766, datë 3.12.2019 PËR PEZULLIMIN NGA DETYRA TË NJË ANËTARI TË KËSHILLIT MBIKËQYRËS TË BANKËS SË SHQIPËRISË

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 1, të nenit 47, të ligjit nr. 8269, datë 23.12.1997, “Për Bankën e Shqipërisë”, të ndryshuar, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

VENDOSI:

  1. Arben Malaj, anëtar i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, pezullohet nga kjo detyrë.

Propozimin Kuvendit të Republikës së Shqipërisë për shkarkimin e z. Arben Malaj nga detyra e anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

ZËVENDËSKRYEMINISTËR

Erion Braçe

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej