Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pesë raste të reja në Vlorë, rritet numri i të infektuarve me Covid

Nga Klodiana 0

Vlora këtë të mërkurë ka shënuar 5 raste të reja me koronavirus.

Bëhet me dije se një nga rastet e konfirmuara është një qytetar i cili kishte udhëtuar nga Durrësi në Vlorë, i cili ka bërë tamponin dhe ka rezultuar pozitiv. Mësohet se pas marrjes së përgjigjes është larguar sërish për në Durrës.

Ndërkohë raste e tjera të konfirmuara pozitivë në qytetin bregdetar të Vlorës janë kontakte të rasteve të mëparshëm të konfirmuar me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 68 raste pozitivë me Covid në vendin tonë dhe dy humbje jete, duke e çuar në 83 numrin e viktimave.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej