Përndjekje, dhunë e drogë, arrestohen 3 persona në Finiq, Ksamil e Vlorë, mes tyre një lituanez që rrahu bashkëjetuesen

Duhet të lëçisni

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Një rast i kultivimit të kanabisit është goditur në Karahaxh të Finiqit. Në pranga ka rënë një 38-vjeçar nga Delvina kurse në kërkim është shpallur në 54-vjeçar. Po ashtu gjatë kontrollin u sekuestruan 13 kg kanabis.

Gjithashtu një 51-vjeçar lituanez u arrestua në Ksamil pasi ushtroi dhunë ndaj bashkëjetueses.

Teksa në Vlorë një 34-vjeçar u arrestua pasi përndiqte një 53-vjeçar.

NJOFTIMI NGA POLICIA
DVP Vlorë

Goditet një rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike, vihet në pranga 1 shtetas, shpallet në kërkim bashkëpunëtori.

Vihen në pranga dhe 2 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, gjatë kontrollit të territorit kanë evidentuar dhe goditur 1 rast të tentativës për kultivim të kanabisit në fshatin Karahaxh, bashkia Finiq.

Në vijim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë u bë ekzekutimi i urdhrit të ndalimit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për shtetasin S. N., 38 vjeç, banues në fshatin Bamat, Delvinë, si dhe u shpall në kërkim shtetasi Sh. T., 54 vjeç, pasi dyshohen se në një sipërfaqe toke, në fshatin Karahaxh, bashkia Finiq, kanë kultivuar fidanë të dyshuar cannabis sativa. Gjithashtu, gjatë kontrollit nga Policia u gjetën dhe u sekuestruan rreth 13 kg lëndë bimore e dyshuar narkotike cannabis sativa.
– – – –
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë për veprën penale “Dhuna në familje”, shtetasin lituanez N. K., 51 vjeç, banues në Ksamil, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij.
Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Vlorë u bë arrestimi i shtetasit S. K., 34 vjeç, banues në Vlorë, pasi dyshohet se ka përndjekur në mënyrë të vazhdueshme një shtetas 53-vjeçar.
Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Vendimet e KLP, zgjatet me 3 muaj mandati i 6 prokurorëve (EMRAT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot, më 24.01.2022, mbledhjen plenare të radhës në praninë e 10 (dhjetë) anëtarëve, në mungesë për arsye shëndetësore,...