Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përleshje të përgjakshme në Greqi, vritet me thikë një fëmijë në kampin e refugjatëve

Nga Media 0

Një përleshje e përgjakshme ka ndodhur në një kamp refugjatësh në Greqi, ku një person ka gjetur vdekjen dhe një tjetër është plagosur rëndë.

Përleshja mësohet se ka ndodhur të shtunën mbrëma pas orës 11:00 në pjesën e kampit ku mbahen femijët e mitur të refugjatëve të pashoqeëruar.

Të gjithë të përfshirë në këtë ngjarrje të rëndë janë fëmijë, përfshi edhe autorin e krimit që është 14-15 vjeç, nga Afganistani që me thikë vrau bashkëatdhetarin e tij.
Greqia ka në kampet e saj një mbipopulloritet të paimagjinueshme, tre-kater herë më shumë se kapaciteti i komodimit.

Në kampin e refugjatëve në Moria gjenden 600 fëmijë te pashoqeruar nga prindërit, në një kohë kur kapaciteti i komodimit eshte vetëm për 160 femijë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej