Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Berisha: Ja shkaku i shpërthimit në Lezhë

Nga Klodiana 0

Ish-kryeministri Sali Berisha jep një tjetër version për shkaqet e ngjarjes së mbrëmshme, ku një pikë karburanti shpërtheu në flakë në superstradën Lezhë-Laç, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Shënkollit”.

Teksa publikon denoncimin e qytetarit dixhital, Berisha thotë se shkak  për shpërthimin  është bërë rrjeti elektrik dhe ndërprerja e energjisë elektrike.

Postimi i Berishës:

Shpërthim i pikës së karburantit në Lezhë,
Plagosen 6 qytetar nga të cilët dy rëndë. Ndërpreja e energjisë shkaku i shpërthimit tek pika e karburantit në Lezhë. Miq, një shpërthim i një pike të karburantit në Lezhë ka plagosur mbrëmë 6 qytetarë, ndër të cilët dy në gjendje të rëndë. Duke ju uruar nga zemra shërim të shpejtë dhe të plotë të plagosurve, denoncoj gjithashtu gjendjen jashtë kontrolli që ekziston në segment të narkoshtetit të Edvin Mafisë.

Në një mesazh qytetari dixhital denoncon se shkak të aksidentit gjendjen mjerane të rrjetit elektrik në atë zoneë dhe ndërprerjen e energjisë nga OSHE aty.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb Shpërthimi tek Ekooil pranë kryqëzimit të Shenkollit ka ndodhur në momentin kur ka patur masë e energjisë elektrike e cila ka munguar. Ajo është një ndër zonat më të amortizuara dhe të persekutuara përsa i përket stabilitetit te energjisë elektrike . Sapo të ketë pak erë ose shi vendasit përgatiten me qirinj edhe sot që energjia elektrike paguhet rregullisht . 6 vjet asgjë Punëtori i karburantit ka shkuar të aktivoje gjeneratorin pasi janë fikur dritat dhe është krijuar shkëndija e cila ka qënë motivi i shperthimit!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej