Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Perlë e Xhakës, supergoli nga 30 metra në ndeshjen deçizive (film)

Nga Klodiana 0

Taulant Xhaka e ka filluar nga formacioni takimin ndaj kryesuesve të kampionatit zviceran, Jang Bojsit. Mesfushori shqiptar ka shënuar gol në minutën e 39-të për të barazuar rezultatin, pasi vendasit e Jang Bojsit kishin shënuar të parët në min e 24-t.

Goli i Xhakës nuk mjaftoi për Bazelin, sepse takimi u mbyll në rezultatin 2-2 dhe tani mund të themi se Bazeli lan duart me titullin e këtij sezoni, pasi diferenca mes Jang Bojsit kryesues dhe Bazelit ngelet 16 pikë.

//www.panorama.com.al/sport

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej