Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përgjysmohen rastet e reja me koronavirus në Itali, 72 viktima brenda ditës

Nga Klodiana 0

Në Itali janë shënuar 72 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Ndërkohë, 270 janë rastet e reja me Covid-19, duke regjistruar ulje të ndjeshme të tyre krahasuar me një ditë më parë.

5 rajone kanë qenë me zero raste: Campania, Umbria, Calabria, Molise dhe Basilicata. Ditën e djeshme, bilanci i viktimave në Itali ishte 85, ndërsa rastet e reja ishin 518.

Asnjë viktimë sot në tetë rajone: Trentino Alto Adige, Friuli Venezia Giulia, Umbria, Molise, Basilicata, Calabria, Sicilia dhe Sardegna.

Në Itali janë shënuar 165,078 të shëruar, në 24 orët e fundit janë 1,297 të shëruar më shumë. Në struktura spitalore po kurohen 5,002 pacientë dhe 293 në repartet e terapisë intensive.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej