Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përgjimet e “BILD”, Kryemadhi: Dorëheqja e Ramës, e pashmangshme

Nga Klodiana 0

Pas përgjimeve të publikuara nga “BILD” pasditen e sotme Lëvizja Socialiste për Integrim mbledhi kryesinë, ku në qendër të diskutimeve ishte situata politike e rënduar.

Mësohet se kryetarja e kësaj force, Monika Kryemadhi është ahprehur se përgjimet e sotme treguan se Rama është një kryeministër ilegjitim dhe dorëheqja e menjëhershme e tij është e pashmangshme.

“Situata politike është tepër e rëndë. Shkaku i vetëm i një krizë të tillë të shumëanshme është Rama dhe rilindja. U provua hapur se Rama është kryeminister ilegjitim. U provua totalisht se zgjedhjet janë ilegjitime. U provua 100% vjedhja dhe manipulimi i zgjedhjeve. Edi Rama personalisht ëe krye të masakrēs zgjedhore. Doreheqja e menjëhershme e Ramës e pashmangshme. Përfshirja e krimineleve u faktua katërcipërisht. Blerja e votave damka e pashlyeshme e rilindjes. Kërcenimet me vendin e punës për votat praktike e piset e rilindjes”. 

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej