Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përfundon takimin me drejtuesit e qarqeve, cila ishte porosia e prerë e Ramës

Nga Klodiana 0

Sapo ka përfunduar takimi i Kryeministrit Rama me drejtuesit politik të Qarqeve të Veriut.

Mësohet se Rama u ka kërkuar atyre që të marrin masa për të mos lejuar largimin nga puna të asnjë gruaje dhe vajze  në bashkitë që deri më sot janë drejtuar nga e djthta dhe opozitta.

“Çdo vendim të merret në bazë të meritës dhe duhet të tregohet kujdes sidomos me bashkitë që drejtohen momentalisht nga e opozita”, mësohet të ketë thënë Rama.

Ndërkohë mësohet se rreth orës 17:00, Taulant Balla do të mbledh drejtuesit 4 qarqeve të Shqipërisë së Mesme ndërsa Gramoz Ruçi do të mbledh drejtuesit e Qarqeve të Shqipërisë së Jugut në qytetin e Fierit.

Këto takime të befasishme dhe të rakorduara pothuajse në të njëjtin orar, vijnë pak kohë pasi Rama mbledhi në selinë e PS kryesinë e partisë në të cilën u diskutua mbi procesin zgjedhor të 30 Qershorit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej