Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

PDIU: Qëndresa e popullit turk, mbrojti demokracinë (ndiqni live zhvillimet turke)

Nga 27.al 0

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ka qenë e para nga forcat politike shqiptare që lëshoi një deklaratë në lidhje me grushtin e dështuar të shtetit në Turqi. Rreth orës 02.30 e mëngjesit zyra e saj e shtypit komunikoi deklaratën e mëposhtme:

PDIU ndoqi me shqetësim, ngjarjet e tentativës për grusht shteti në Turqi. Ne mbështesim institucionet shtetërore, vlerat e demokracisë. Ne besojmë se e vetmja rrugë për të qeverisur është vota nga populli. Fatmirësisht, kjo tentativë u mbyll, por për fat të keq gjakderdhja nuk u shmang plotësisht. Po kështu, kjo natë dramatike tregoi qëndresën e popullit turk, për të mbrojtur demokracinë. Të gjithë institucionet ndërkombëtare reaguan njëzëri në mbrojtje të demokracisë, që tregon se bashkë ne do të dimë t’i ruajmë vlerat tona të përbashkëta.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej