Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

PD paditi arkitektin danez për Teatrin/ Boçi: Do t’i çmontojmë skemat korruptive

Nga Klodiana 0

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka folur për padinë që selia blu ka bërë sot në prokurori për arkitektin danez, Bjarke Ingels.

Boçi tha se Partia Demokratike përmes padisë synon të nxjerrë në pah skemën korruptive dhe përfshirjen e personave të tjerë në këtë aferë.

“PD i është referuar kodit të procedurës penale dhe prandaj janë ato parashikime. Oferta e Fusha shpk nuk është një ofertë e pa kërkuar, por qenka një ofertë  e mirë studiuar. Kjo është një akuzë që çmonton një mega aferë. Ka disa emra, të cilët do të thirren për të dëshmuar. Projekti i arkitektit, Bjarke Ingels ka qenë i porositur për një ndërtim publik. Akuza është e faktuar. Nuk kemi një, por kemi disa persona të akuzuar dhe prokuroria do ta ndërtojë atë në mënyrë progresive. Kur them të çmontohet? Them që të dalë skema korruptive. Projekti është shpall fitues nga ana e kryeministrit pa garë, pa respektuar asnjë ligj. Arsyeja e opozitës në raport me reformën zgjedhore është një reformë e kërkuar edhe nga vetë PD. Rama nuk e bën dot pa opozitën, sepse ajo në parlament nuk është opozita reale, por flasin në emër të saj”-tha ai.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej