Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pavarësia e Kosovës, Albin Kurti për herë të parë bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

Nga Klodiana 0

17 janari është një ditë e shënuar për gjithë shqiptarët kudo që janë, pasi përkon me datën kur Kosova u shpall e pavarur.

Në kuadër të 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, kryeministri Albin Kurti për herë të parë së bashku me Kryeparlamentaren Vjosa Osmani kanë nderuar sot ish-presidentin Ibrahim Rugova , ku kanë vendosur kurora lulesh në respekt të tij.

Në këtë 12 vjetor nuk do të ketë parakalim të Ushtrisë së Kosovës nëpër sheshet e kryeqytetit, por që do të mbahet një ceremoni në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë.

Kjo është bërë e ditur nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, në një konferencë për media, në të cilën ka prezantuar të gjitha aktivitetet për shënimin e përvjetorit të pavarësisë së Kosovës.

“Janë mobilizuar bashkë me Ministrinë e Mbrojtjes, Ministrinë e Kulturës dhe Ministrinë e Pushtetit Lokal, që të koordinojnë me të gjitha institucionet tjera relevante përfshirë Policinë e Kosovës, Komunën e Prishtinës, kryetarët e Komunave të cilët po ashtu kanë aktivitete”, ka thënë ai.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej