Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pasojat e tërmetit, Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milion euro

Nga Ejona 0

Holanda do të dhurojë 3 milion euro për Shqipërinë pas pasojave të tërmetit tragjik. Lajmi është bërë me dije nga ministri i Jashtëm holandes, Stef Blok.

Minsitri ka thënë mes të tjerash se Holanda është e angazhuar të mbështesë Shqipërinë, për pasojat që la tërmeti tragjik i 26 nëntorit, i cili shënoi 51 viktima, qindra të plagosur, ndërsa qindra ndërtesa u kthyen të pabanueshme.

“Tërmeti shkatërrues që goditi Shqipërinë vitin e kaluar na tronditi të gjithëve. Kam parë pamje të trishtueshme, ndërsa Kryeministri Rama dhe kolegu im Cakaj më kanë treguar histori që të thyenin zemrën për qytetarët shqiptarë që ranë viktimë e kësaj fatkeqësie. Vendet janë të përkushtuara fort që të ndihmojnë Shqipërinë në përpjekjet për rindërtim. Në solidaritet me popullin shqiptar Vendet e ulëta do të dhurojnë 3 milionë euro për rindërtimin”, tha Blok. /abcnews.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej