- Advertisement -

TAG

ministri i Jashtëm

Nis sot shqyrtimi i projekt-ligjit në Greqi për zgjerimin me 12 milje në Jon

Projekt-ligji në Greqi për zgjerimin e ujërave territoriale me 12 milje në detin Jon fillon sot shqyrtimin shkallë-shkallë në parlament për të përfunduar me...

Takime me Mitsotakis dhe Dendias, Rama sot në Greqi

Pas një vizite dy ditore në Turqi, kryeministri Edi Rama do të jetë sot në Greqi. Mediat greke raportojnë se Rama do të pritet...

Vrasja e shkencëtarit iranian, ministri i Jashtëm drejton gishtin nga Izraeli

Ministri i Jashtëm iranian është shprehur se armiku i Iranit, Izraeli ka të ngjarë të ketë qenë i përfshirë në vrasjen e shkencëtarit të...

Mediat greke zbulojnë çfarë do kërkojë “Athina” në “Tiranë”

Ministri i Jashtëm Nikos Dendias do të jetë sot në Tiranë, ku do të ketë kontakte me të gjithë udhëheqjen politike dhe shtetërore të...

Masat ndaj koronavirusit, Britania e Madhe e mbyllur deri më 7 maj

Qeveria britanike është e vendosur për të shtyrë deri në 7 maj bllokim e vendin si masë ndaj koronavirusit. Lajmi është bërë i ditur...

Gent Cakaj u kthye nga Italia/ Nëse nuk vetëkarantinohet për 14 ditë rrezikon të dënohet me 700 000 lekë gjobë

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj është kthyer sot nga Italia, ku qëndroi për disa orë, teksa shoqëroi 30 mjekë shqiptarë që do të asistojnë...

Dy serbë me koronavirus në anijen “Diamond Princess” në Japoni

Dy shtetas serbë, janë konfirmuar si mbartës të koronavirusit, pasi ishin anëtarë të ekuipazhit të anijes “Diamond Princess” që është bllokuar në Japoni. Ministri i...

E krahasoi Vuçiçin me Gebelsin, Serbia notë proteste për ministrin e Jashtëm Cakaj

Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë dërgoi një notë proteste në adresë të Ambasadës së Shqipërisë në Beograd, në lidhje me deklaratën e...

Pasojat e tërmetit, Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milion euro

Holanda do të dhurojë 3 milion euro për Shqipërinë pas pasojave të tërmetit tragjik. Lajmi është bërë me dije nga ministri i Jashtëm holandes,...

Qëndrimi i gjatë në opozitë/ Glauk Konjufcën nuk e mban karrikja e pushtetit. Për pak rrëzohet me … përpjetë (film)

Nuk ia ka ecur edhe aq shumë Glauk Konjufcës, teksa po merrte zyrtarisht detyrën e ministrit të Jashtëm prej parardhësit të tij Behgjet Pacolli. Një...

Latest news

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...

“Pas takimit me Edi Ramën…”, Alfred Peza: Refuzova të kandidoj për deputet, nuk është për mua ajo karrige në këtë fazë të jetës

Alfred Peza ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e listës zgjedhore të 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, gazetari tregon...

Fitoi betejën me Covid-19, Ardit Gjebrea rikthehet në ekran, ka një mesazh për të gjithë shqiptarët

Moderatori i njohur Ardit Gjebrea, ka fituar betejën me koronavirusin. Lajmin e bëri të ditur vetë ai më herët nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale,...
- Advertisement -