Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pas Kadri Veselit, presidenti Hashim Thaçi thirret nga Gjykata Speciale

Nga Ejona 0

Pas kreut të Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka marë ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë.

Lajmin e bën të ditur gazetari dhe ish-deputeti i NISMA-s në Parlamentin e Kosovës, i cili në një postim në rrjete sociale shprehet se pas Thaçit ftesë pritet t’u dorëzohet edhe figurave të tjera të UÇK-së.

“Edhe Presidenti Thaçi ka marre ftese nga Gjykata Speciale. Listes te atyre qe kane marre ftesa nga Gjykata Speciale ju ka shtu edhe Presidenti i Kosoves, Hashim Thaçi. Ftesa ka ardhur paralel me ate te Rexhep Selimit, pra javen e kaluar. Presidentit Thaçi, ne kanale jo zyrtare i ishte premtuar se nuk “do ishte cak i Gjykates, te pakten edhe nje vit”! Ftesa te tjera te cilat veq kane arrirur ne Kosove, pritet t ‘ u dorezohen edhe figurave tjera te larta te UÇK se!”, shkruan Zeka në Facebook.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej