Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pas Hollandës, Zvicra dhe Franca fushatë për rivendosjen e vizave me Tiranën

Nga 27.al 0

Pas Holandës, edhe Zvicra dhe Franca kërkojnë rikthimin e vizave për shqiptarët.

Mediat  zvicerane ka filluar fushatën për sensibilizimin e njerëzve për rivendosjen e vizave për shqiptarët sipas shembullit të Holandës.

Sipas Le Figaro, kërkesat për azil nga gjeorgjianët dhe shqiptarët janë veçanërisht shqetësuese.

Ndërkaq, edhe shtypi francez i tronditur nga rritja e kërkesave të shqiptareve për azil, i referohet precedentit të Holandës për rivendosje vizash.

https://www.valeursactuelles.com/societe/le-nombre-de-demandeurs-dasile-explose-en-2019-107937?fbclid=IwAR2h0rHH8QMLYOYBA83UFiwqLXDJn64MD_8Ua7pb0w3Lc8qysp9-vNe49P4

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej