Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pas çerdheve, dy zjarre të tjera sot në Tiranë, dyshohet të qëllimshme

Nga Klodiana 0

Pas dy rasteve, sipas zjarrfikëses të qëllimshme në dy prej çerdheve të Tiranës, fushata e zjarrvënieve vijoi edhe sot, duke hedhur dyshime të forta se mund të jetë e organizuar.

Në zonën e “21 Dhjetorit”, persona të paidentifikuar i vunë flakën sot dy konteinerëve mbetjesh, ndërkohë që zjarrfikësit ndërhynë menjëherë duke shuar zjarrin.

Një tjetër zjarr u shua menjëherë nga punonjësit e zjarrfikëses edhe në qendër të Tiranës, te lulishtja pranë Sahatit. Të dyja rastet janë neutralizuar pa dëme.

E ndërsa kanë filluar hetimet, nga dyshimet e para nuk përjashtohet pista që këto zjarrvënie mund të jenë pjesë e një fushate për të krijuar panik në kryeqytet. Për zjarrvëniet në të dyja çerdhet, Partia Demokratike akuzoi Bashkinë e Tiranës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej