Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pas Bashës dhe Këshillit të Ambasadorëve, ja kë thërret në takim Presidenti Meta

Nga 27.al 0

 

Pas ftesës për takim me opozitën, këshillimin e Ambasadorëve Shqiptar, si edhe me të gjithë ish-presidentët e vendit, Koha Jonë mëson se kreu i shtetit ka dërguar një ftesë të pazakontë në adresë edhe të Fondacionit për Shoqërinë e Hapur (Soros) në Tiranë.

Në festën e kreut të shtetit thuhet se me përfaqësues të këtij fondacioni do të diskutojë për puçin në Gjykatën Kushtetuese të qeverisë dhe zbatimin e reformës në drejtësi.

Fondacioni Soros është akuzuar edhe nga kreu i shtetit për ndikimin në realizimin e një reformë që po kap sistemin e drejtësisë.

Në takim janë thirrur përfaqësues nga shumë organizata që përfaqësojnë shoqërinë civile.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej