Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Partizani mposht Flamurtarin dhe ngjitet në vendin e tretë (film)

Nga Klodiana 0

Partizani ka mposhtur Flamurtarin me rezultatin 2-0, falë golave të Çinarit me penallti dhe Lorenc Trashit. Fitorja e dytë radhazi për kampionët në fuqi

Për sa i përket takimit të sotëm, sfida ishte nën rritmini mesatar, teksa pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura. Duhet të shkonte minuta e 62-të, që Çinari të zhbllokonte sfidën nga pika e bardhë e penalltisë. Një 11-metërsh i dyshimtë që u kontestua nga futbollistët vlonjatë.

Për  të vulosur takimin mendoi Lorenc Trashi 10 minuta më vonë. Me këtë triumf, Partizani u ngjit në vendin e tretë në kuotën e 34 pikëve. Ndërkohë që për vlonjatët kjo ishte humbja e 15-të.

FT| PARTIZANI – FLAMURTARI 2-0

Çinari 62′ (p), Trashi 72′ 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej