Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Paralajmërimi shokues i Presidentit: Unë do t’ju varros!

Nga Ejona 0

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte të Mërkurën në një fjalim televiziv paralajmëroi shkelësit e masave të marra për koronavirusin, që ata mund të pushkatoheshin për shkaktimin e problemeve.
Duterte tha se ishte jetike që të gjithë të bashkëpunojnë dhe ndjekin masat e karantinës në shtëpi, pasi autoritetet përpiqen të ngadalësojnë ngjitjen e koronavirusit dhe të kursejnë sistemin e brishtë shëndetësor të vendit nga mposhtja.
Reagimi i plotë:
Po përkeqësohet. Kështu që edhe një herë po ju them seriozitetin e problemit dhe se duhet të dëgjoni.
Urdhërat e mi për policinë dhe ushtrinë … nëse ka telashe dhe ka një rast që ata të luftojnë përsëri dhe jeta juaj është në rrezik, qëlloni ata për vdekje.
A kuptohet kjo? Vdekur. Në vend që të shkaktoj telashe, unë do t’ju varros.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej