Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Parada e shqiptarëve të Çamërisë në Amerikë/ Ja si Rama dhe Majko i neglizhojnë Çamët

Nga 27.al 0

Këtë vit parada e shqiptarëve në Amerikë ju dedikua shqiptarëve të Çamërisë.

Por ky event u bë i mundur nga Bataljoni “Atlantiku”,  Shoqata shqiptaro-amerikane që iu bashkua UÇK-së, në luftën për çlirimin e Kosovës.

Ndonëse prej katër javësh shqiptarët e Çamërisë i kanë dërguar një letër për organzimin e këtij eventi institucioneve shtetërore shqiptare, ata akoma nuk kanë marrë asnjë përgjigje.

Ndërkohë kryeministri Edi Rama dhe Pandeli Majko publikojnë video të paradës në rrjete sociale sa për “like”, dhe as që e përmendin Çamërinë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej