Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Panuçi: Lojtarët nuk kishin gjendje fizike, e pamundur të punohej

Nga Klodiana 0

Menjëherë pas ndeshjes së humbur kundër Ukrainës ka patur shumë vërshëllima për Shqipërinë. Si pasojë trajneri Panucci i është përgjigjur vetëm një pyetje të gazetarëve, duke mos e duruar dot atmosferën e krijuar. Për super sport u shpreh:

Çfarë keni bërë gjatë këtyre ditëve për të ndezur zjarrin që mungoi ndaj Kosovës?

Duket se futbollistët nuk kanë qenë në kushtet e duhura fizike në këto dy takime, ndaj ishte e pamundur të ndizje zjarrin. Nëse nuk je në gjendjen e duhur fizike, nuk mund të vraposh, nuk mund të luash dhe mbi të gjitha nuk mund të punosh. Më falni, sepse duhet të largohem…

Më pas Cristian Panucci u largua me nxitim nga mikrofoni, pasi thirrjet dhe vërshëllimat e shumta të tifozëve po e bënin të pamundur vijimin e intervistës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej