Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pannuçi publikon listën e lojtarëve, lë jashtë Xhakën

Nga Klodiana 0

Trajneri i ri i Kombëtares shqiptare, Christian Pannuci, ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës për eliminatoret e kampionatit botëror “Rusi 2018”, kundër Lihtenshteinit dhe Maqedonisë.

Ajo që bie në sy është mungesa e një prej lojtarëve më të përfolur së fundmi, Taulant Xhaka. Gjithashtu në listë mungon edhe Ergys Kaçe.

Edhe pse lojtari kishte deklaruar më herët se pati një takim pozitiv me trajnerin, duket se nuk është në planet e Kombëtares, të paktën për momentin.

Risi në këtë lisë është grumbullimi i tre lojtarëve të rinj: Hysen Memolla (Hajduk), Ivan Baliu (Metz) dhe Valon Ahmeti (Maribor).

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej