Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Paniku ka vetëm emrin e një skizofreni

Nga 27.al 0

Nga Arben Llalla

I gjithë paniku me frikësime, prej të cilit shohim radhë të gjata për ushqime, rritje të çmimeve, dyndje nëpër rrugë të njerëzve, ka vetëm një fajtor. Ai është Edi Rama, i cili po e administron krizën si diktator.

Situata në Maqedoni, por edhe në Kosovë është normale, pa radhë të gjata, pa ngritje çmimesh. Jeta vazhdon normalisht, përveç që janë mbyllur restorantet dhe kafenetë shërbejnë kafe në dorë me gota plastike.

Maqedonia ka ruajtur një stabilitet normal të çmimeve, benzina dhe nafta janë ulur 15%. Përse nuk ka frikësime dhe panik në Maqedoni e Kosovë?

Sepse, drejtuesit e këtyre shteteve nuk i marrin vendimet vetëm, si fjala vjen kryeministri skizofren i Shqipërisë, por kanë komisionin për situata emergjence.

Më vjen keq që bashkëkombasit e mij i shikoj në Shqipëri të frikësuar, të uritur, ndoshta po kalojnë stresin më të keq, edhe kjo vetëm se një njeri nga betoni i Surrelin bërtet, çirret, kërcënon.

Edi Rama, merr shembull nga Kosova e Maqedonia e Veriut.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej