Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Paloka publikon videon: Kryeministri gënjen si derr për pushimet luksoze

Nga 27.al 0

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka publikuar një video ku thotë se kryeministri Edi Rama gënjen, kur thotë se që prej vitit 2013, pushimet i bën brenda Shqipërisë.

Paloka tregon se kryeministri i bën pushimet që nga Azia e deri në SHBA, përfshirë edhe vende evropiane.

Reagimi i Palokës:

Sa herë hap gojën që të mbulojë jetën luksoze, Edi Rama gënjen si derr!

“Jo në Greqi, por askund tjetër nuk bëj pushime që nga 2013 si kryeministër”- thotë Edvin mashtruesi, që jeton në një vilë të paktën 2 milion euro, por të deklaruar shumë më pak.

Per rifreskim të kujtesës për shqiptarët që nuk kanë pse mbajnë mend çdo mashtrim të Edi Ramës, më poshtë janë disa nga pushimet superluksoze të Ramës, të pranuara prej tij vetë, siç shikohet edhe ne video.

  1. Pushimet në Majami në SHBA, të pranuara me gojën e tij.
  2. Pushimet në Boston në SHBA.
  3. Pushimet në Nju Xhersi në SHBA.
  4. Pushimet në Europë dhe Azi, nga Mynihu në Hong Kong, nga Stambolli në Nju Jork, nga Berlini në Rostok, sa herë hap ekspozita private. 10 dite qendroi vetem ne New York per ekspoziten qe u hap ne nje nga galeritë me te shtrenjta ne bote.

5.Pushime në Monte Karlo në klubin e miliarderëve të Monakos ( E justifikuar nga Fuga, pasi u denoncua, si ftesë private e Princit të Monakos)

Ky që mori helikopterin për të shkuar nga vila në Vlorë deri në aeroport ku e priste charteri me të cilin shkoi në Torino vetëm për të parë ndeshjen e Juventusit e për të bërë një foto me Ronaldon deklarohet me paturpësi, më se një herë, se “nuk i pëlqen luksi” dhe pushimet i bën në Shqipëri…!!!

Rama jo vetëm ka bërë pushime jashtë vendit, por i ka bërë ato me shpenzime marramendëse, që nuk justifikohen me pasurinë e deklaruar prej tij. Prandaj, Etilda nuk e ka problem të firmosë bileta avioni 2 milionë lekë dhe hotele 600-700 euro nata. Ajo thjesht ka ndjekur modelin e shefit të saj, Edi Rama, që gënjen pa u skuqur farese nuk paska bërë kurrë pushime jashtë shtetit si kryeministër.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej