Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pallati 5 katësh në Fushë-Krujë i pabanueshëm nga tërmeti/ Banorët: Nuk kemi asnjë ndihmë nga Bashkia, s’kemi ku të jetojmë (film)

Nga Ejona 0

Pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit një pallat 5 katësh në Fushë-Krujë ka pësuar dëme të rënda dhe për pasojë është i pabanueshëm.

Ekspertër grekë e kanë shpallur pallatin të pabanueshëm por nuk i kanë vendosur shiritin e sigurisë. E vetmja shenjë është bërë në shtyllën e jashtme të cilën banorët nuk dinë ta lexojnë.
Banorët ankohen se asnjë nga Bashkia nuk është e interesuar për gjendjen e banorëve apo ku po jetojnë. Banorët nuk kanë mundësi tjetër banimi, prandaj dhe po jetojnë në banesat brenda pallatit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej