Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Operacioni antidrogë Shqipëri-Itali, zbulohet “koka” e grupit kriminal nga Vlora

Nga Klodiana 0

Kreu i grupit kriminal që transportonte drogë nga Shqipëria në Itali është shqiptar. Detaje të reja janë mësuar nga operacioni antidrogë Shqipëri-Itali. Raportohet  se kreu i grupit kriminal është Robert Myftari, 47 vjeç nga Vlora.

Myftari është arrestuar më parë në qershor të vitit 2016 nga policia e Vlorës.

Kujtojmë këtu se gjatë një operacioni të Departamentit të Antimafias Italiane dhe i autoriteteve shqiptare janë vënë në pranga 37 persona në Itali dhe Shqipëri. Nga hetimi, u kapën afërsisht 3.5 ton drogë e llojit marijuane, kokainë dhe hashash, vlera e së cilës është 40 milion euro.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej