Operacione antidrogë në Shkodër e Fier, arrestohen 4 persona

Duhet të lëçisni

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Sekuestrohen 15 kg, lëndë narkotike Cannabis Sativa dhe rreth 500 gram “kokainë”

Policia Shkodër arrestoi  dy persona për prodhim dhe shitje të lëndës narkotike. të arrestuarit janë Nexhmi Bushaj, 49 vjeç, banues në fshatin Kullaj dhe Dritan Mataj, 38 vjeç, banues në fshatin Mes, të këtij qyteti. Të arrestuarit akuzohen për veprën penale “Prodhim dhe Shitje të Lëndëve Narkotike”:

Gjatë kontrollit të ushtruar janë sekuestruar në cilësinë e provës material rreth 500 gram, pluhur i bardhë me ngjyrë dhe karakteristika të ngjashme me atë të lëndës narkotike të llojit “kokainë”, dhe 15 kg, lëndë narkotike e dyshuar si Cannabis Sativa.

Në Fier, u arrestua shtetasi Arben Caulin, 47 vjeç, banues në fshatin Këmishtaj të Lushnjës. Arben Cauli kishte qenë i shpallur në kërkim edhe më parë. Gjykata e Rrethit  Gjyqësor Lushnjë me vendimin e datës 27.05.2016 kishte caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale  “Prodhimi dhe shitje e narkotikëve”, ”Kultivimi i lëndëve narkotike”, ”Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Jonida Xhafa

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...