Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Operacion angtidroge në Itali, kapet shqiptari me 333 kg kokainë të pastër

Nga Klodiana 0

Policia italiane në Xhenova  sekuestruan 333 kilogramë kokainë të pastër e cila vinte nga Brazili. Droga mbërriti në Specia të Italisë e fshehur në disa shufra graniti të transportuara në një kontenier deri në port.

Operacioni me emrin “Samba 2020”, erdhi pas kontrolleve të shumta që Guardia di Finanza në Specia ushtronte ndaj kontenierëve që vinin nga brazili, duke konstatuar një numër të madh shufrash graniti.

Mes shufrave ishte krijuar një hapësirë ku u gjetën 300 pako me drogë për nëj total prej 333 kilogram kokaine të pastër me një vlerë prej 100 milion eurosh. Policia italiane arrestoi katër persona: një shqiptar, një Italian, një kroat dhe një Brazilian.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej