Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nuk ka qetësi nga tërmetet/ Shqipëria e Greqia lëkunden përsëri

Nga 27.al 0

Një tjetër tërmet është regjistruar pak pas mesnate në Greqi.

Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter, në zonën detare në jug-perëndim të Nafpaktos. Ky fakt është bërë i ditur nga Instituti Gjeodezik i Observatorit Kombëtar të Athinës.
Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte 7 km në jug-perëndim të Nafpaktos.

Po ashtu, dy lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë dhe gjatë mëngjesit të sotëm në Shqipëri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej