Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Nuk ka njeri më të rrezikshëm se një artist i dështuar!”

Nga Ejona 0

“Nuk ka njeri më të rrezikshëm se një artist i dështuar!”, e thënë nga shkrimtarja dhe poetja e njohur amerikane Erica Jang, mund të themi se i përshtatet më së miri personit që është përgjegjës për të gjithë këtë situatë kaotike, të cilën po e jetojmë sot në Tiranë.

Artisti pikturon nuk zhgarravit, artisti krijon nuk shkatërron, dhe mbi të gjitha artisti të mbush me jetë dhe nuk merr jetë.

Por kjo gjë nuk vlen për “artistin tonë”, z. Kryeministër. Ashtu i dështuar siç është në profesionin e tij të vërtetë, ashtu i dështuar është edhe në profesionin e sajuar aktual.

Shkëputur nga libri “Fear of Flying” i shkrimtares Erica Jang:

“Nuk ka asgjë më të egër sesa një artist i dështuar. Energjia mbetet, por, duke mos patur asnjë dalje, ajo futet në një bllok të madh tërbimi, e cila mbyll të gjitha dritaret e brendshme të shpirtit. Aq sa të tmerrshëm gjithashtu dhe aq të suksesshëm janë zakonisht artistët, por nuk ka njeri më të rrezikshëm se një artist i dështuar”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej