Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nuk ka dokument, zbardhet vendimi i gjykatës për pushimin e çështjes ndaj Lulzim Bashës

Nga Klodiana 0

Zbardhet vendimi i gjykatës qe pushoi procesin për çështjen e lobimit rus, me të pandehur kreun  e PD, Lulzim Bashën dhe dy zyrtarët e tjerë.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se në 41 faqe vendim thuhet se nuk ekziston fakti penal. Sipas hetimit gjyqësor ka rezultuar se PD s’ka patur kontrate lobimi me kompanin “Biniada Trade”. Sipas gjyjates kontrata e Nick Muzin me “Biniada Trade” nuk ka lidhje me interesa te ndonje partie politike.

Gjykata ka patur në dosje vetëm një kontratë prej 25 mijë dollarësh me Nick Muzin, kurse nuk mund të vërtetohet raportit për pjesën tjetër të parave, ç’ka çoi në pushimin e çështjes.

Nick Muzin deklaron se 500 mije dollare i ka marrë nga PD dhe 150 mije nga Biniada Trade, por ky deklarim i tij nuk provohet me dokumente dhe për rrjedhojë s’mund t’i nenshtohet vlerësimit te gjykatës

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej