Ngjarje shokuese/ Infermieri shqiptar i vjedh kartën e bankomatit të sëmurit që vdiq nga koronavirusi

Duhet të lëçisni

Kryefamiljari kthehet në shtëpinë e dëmtuar nga tërmeti: Jam invalid, nuk rrihet në çadër

Klodian Luku, banor në Shijak, bashkë me 16 anëtarët e tjerë të familjes së tij, kanë jetuar në dy çadra të ngushta që pas...

Shifra rekord nga Elbasani, 17 raste pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ditën e sotme janë shënuar shifra rekord në Elbasan me koronavirus. Raportohet se në 24 orët e fundit u raportuan 17 raste të reja,...

36-vjeçari tenton të vetëvritet me thikë në banesën e vjehrrit

Një 36-vjeçar banues në Tiranë ka tentuar të vetëvritet me mjet prerës, në banesën e vjehrrit. Sipas policisë 36-vjeçari ndodhet në spitalin rajonal në Fier,...

Rritja e rasteve me COVID-19, kryeministri francez: Nuk përjashtohet një lockdown i ri

Kryeministri i Francës, Jean Castex nuk e ka përjashtuar mundësinë e një bllokimi të ri. Lidhur me situatën e koronavirusit që sa vjen dhe përkeqësohet...

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali, ku një infermier shqiptar është kapur në flagrancë gjatë vjedhjes së një pacienti që kishte vdekur nga koronavirusi.

Infermieri 41-vjeçar me banim në Boltiere i vodhi kartën e bankomatit një 66-vjeçari të prekur nga Covid-19, duke ia zbrazur më pas të gjithë llogarinë. Sipas autoriteteve italiane ngjarja e shëmtuar ndodhi në 13 mars, dhe shqiptari arriti të marrë plot 6,000 euro nga llogaria e të ndjerit, raporton newsbomb.al.

Në pranga është vënë edhe e fejuara e infermierit shqiptar, një 21-vjeçare.

Gjendja e pacientit me koronavirus u rëndua në 16 mars, ndërsa në 18 prill ai ndërroi jetë.

Ishin familjarët e viktimës ata që vunë re mungesën e parave dhe denoncuan në rajonin policor Romano di Lombardia (Bergamo).

“Një histori e shëmtuar, në një moment tragjik, një abuzim i kryer ndaj një viktime të pafuqishëm”, e komentoi ngjarjen komandanti i policisë lokale.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Kryefamiljari kthehet në shtëpinë e dëmtuar nga tërmeti: Jam invalid, nuk rrihet në çadër

Klodian Luku, banor në Shijak, bashkë me 16 anëtarët e tjerë të familjes së tij, kanë jetuar në dy çadra të ngushta që pas...

Shifra rekord nga Elbasani, 17 raste pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ditën e sotme janë shënuar shifra rekord në Elbasan me koronavirus. Raportohet se në 24 orët e fundit u raportuan 17 raste të reja,...

36-vjeçari tenton të vetëvritet me thikë në banesën e vjehrrit

Një 36-vjeçar banues në Tiranë ka tentuar të vetëvritet me mjet prerës, në banesën e vjehrrit. Sipas policisë 36-vjeçari ndodhet në spitalin rajonal në Fier,...

Rritja e rasteve me COVID-19, kryeministri francez: Nuk përjashtohet një lockdown i ri

Kryeministri i Francës, Jean Castex nuk e ka përjashtuar mundësinë e një bllokimi të ri. Lidhur me situatën e koronavirusit që sa vjen dhe përkeqësohet...

Qarkullonte me armë zjarri me vete, arrestohet 30-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 30-vjeçar pasi i është gjetur një armë në një çantë të vogël që mbante me vete. Po ashtu,...