Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Në arrati për 15 vite pas vrasjes së kunatit, ekstradohet në Shqipëri i shumëkërkuari

Nga Klodiana 0

Ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë shtetasi Dritan Karaj, 39 vjeç, i shumëkërkuar nga drejtësia shqiptare, i dënuar me 19 vjet burg, për vepra të rënda kundër personit.

Mësohet se 39 vjeçari është arratis nga Shqipëria pasi ka vrarë kunatin, e tij, por po ashtu ka bashkëpunuar edhe me një personazh të njohur për policinë dhe jo vetëm, Duri Bamin, me të cilin ka marrë pjesë në një pengmarrje në Vlorë.

Karaj ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, sepse Gjykata e Krimeve të Rënda, e ka dënuar me 19 vjet burg për veprën penale “Vrasja”, ”Prodhimin dhe mbajtja pa lejë e armëve luftarake dhe municioni” dhe ”Rrëmbim personi”.

NJOFTIMI I PLOTE
Në vijim të bashkëpunimit mes Interpol Tirana dhe homologëve për kapjen dhe ekstradimin e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, nga ZQK Interpol Tirana u ekstradua nga Italia shtetasi Dritan Karaj alias Ethem Ademi, 39 vjeç, lindur në Krujë.

Shtetasi Dritan Karaj ishte shpallur ne kërkim ndërkombëtar nga ZQK Tirana, pasi Gjykata e Krimeve të Rënda e ka dënuar me 19 vjet burg, për kryerjen e veprave penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit”.

Gjithashtu, po nga Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Franca drejt vendit tonë, i shtetasit shqiptar Ilir Kello, 45 vjeç.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë e ka dënuar me 6 vjet burgim, për veprën penale ”Mashtrimi”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej