Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Në armën e vrasësit në Zelandë shkruhej edhe emri i heroit tonë kombëtar

Nga Media 0

Zelanda e Re dhe e gjithë bota është tronditur nga sulmi makabër i kësaj të premteje ku mbetën të vrarë së paku 49 persona dhe shumë të tjerë u plagosën.

Fillimisht u dyshua se ishte një sulm kundër emigrantëve, por emrat e shkruar në armë dvshmojnë faktin se objektiv i sulmit ishin vetëm myslimanët.

Duke u shquar për luftën ndaj turqve, ndër emrat e shkruar në armë dallohet edhe “Skanderbeg”, i cili besohet se i referohet heroit tonë kombëtar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej