Ndryshimet në grupin parlamentar, PD informon Kuvendin

0
116

Partia Demokratike i ka dërguar një shkresë zyrtare Kuvendit ku e njofton për vendimet marra në mbledhjen e fundit të Këshillit Kombëtar.

Në shkresë, Kuvendi njofton për përjashtimin e Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edmond Spahos dhe Luan Baçit nga grupi parlamentar i PD. Gjithashtu njoftohet për zëvendësim e Alfred Rushajt me Enkelejd Alibeajn dhe emërimin e Agron Gjekmarkajt si nënkryetar të Kuvendit.

Ndër të tjera, në shkresë njoftohet dhe për zëvendësimin e mbështetësve të Berishës në komisionet parlamentare.