Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndihen lëkundje tërmeti në Durrës, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

Nga Ejona 0

Pak minuta më parë është regjistruar një lëkundje sizmike me magnitudë 3 të shkallës rihter, në qytetin e Durrësit.

Epiqendra me thellësi 10 km, ishte 5 km në veri të Durrësit, dhe 32 km nga Tirana.

Tërmeti ka rënë vetëm pak minuta më parë dhe shumë banorë janë parë të dalin jashtë, ndërkohë që sipas EMSC lëkundjet kanë qenë 3 ballë.

Tërmeti është ndjerë nga banorët e zonës, të cilët dëshmojnë se nuk ishte shumë i fortë, por u ndje gjithsesi.

3.0.jpg

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej