Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndërtojnë fermë kanabisi brenda në shtëpi, policia londineze arreston 4 shqiptarët

Nga Ejona 0

4 shtetas shqiptarë janë dënuar me burg pasi kishin kthyer shtëpinë e tyre në një fermë kanabisi në Londër.

Janë arrestuar shtetasit Sokol Geshtenja, 24-vjeç, Hysen Uzuni 27-vjeç, Blerim Rama 30-vjeç, dhe  Klajdi Kukli 22-vjeç pas kontrollit të kryer në shtëpinë e tyre.

Era e fortë e kanabisit ka bërë që efektivët të kontrollojnë shtëpitë e shtetasve ku u gjetën 150 bimë kanabis.

“Kishte borxhe prandaj, zgjodhi këtë punë. Dëshira e tij ishte që të bënte një punë të ligjshme. Ai do të nënshkruajë çdo dokument për riatdhesim. Dëshiron që të shkojë në shtëpi”, u shpreh avokati mbrojtës për akuzën e Sokol Geshtenjës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej