Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndërron jetë një 79-vjeçar, viktima e 11 e COVID-19 në Shqipëri

Nga 27.al 0

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se është rritur numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, ndërsa është shënuar edhe një tjetër i vdekur.

Bëhet me dije se mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë një 79-vjeçar nga Tirana, duke e çuar në 11 numrin e viktimave nga Covid-19 në vendin tonë.

I moshuari me inicialet B.H. ishte prej 18 ditësh i shtruar në spitalin infektiv. 79-vjeçari ishte përmirësuar ditët e fundit por ndërroi jetë nga një infarkt kardiak.

“Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një pacient 79-vjeçar nga Tirana, i konfirmuar me COVID-19. 79-vjeçari me inicialet B.H. ishte prej 18 ditësh i shtruar në spitalin infektiv. I moshuari ishte përmirësuar ditët e fundit por ndërroi jetë nga një infarkt kardiak. 79-vjeçari është viktima e 11 e prekur nga COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit”, ka njoftuar ministria e Shëndetësisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej