Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndërron jetë në moshën 73 vjeçare ish-portieri i Realit të Madridit

Nga Ejona 0

Ish-portieri i Realit të Madridit, Andres Avelino Junquera ka ndërruar sot jetë në moshën 73 vjeçare.

Futbollisti u spikat nga drejtuesit e Realit në moshë fare të re, vetëm 20 vjeç dhe ka luajtur për klubin spanjoll mes viteve 1966 dhe 1975.

Në fund të karrierës së tij ai kaloi tre sezone me Zaragozën dhe i ndihmoi ata të kapnin majat në sezonin 1977-1978.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej