Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nderim shqiptarit viktimë nga Covid-19 në Romë, ulet flamuri në gjysmë shtizë

Nga 27.al 0

Shënohet viktima e parë shqiptare në Romë nga koronavirusi, Adrian Kazazi 61 vjeç, baba i 2 djemve e bashkëshort, ishte njeri i nderuar e mjaft i njohur në komunitetin e shqiptarëve në Romë, pasi punonte pranë Organizatës Botërore të Ushqimit e Bujqësisë.

61-vjeçari Adrian Kazazi në janar të këtij viti u vlerësua nga FAO me medaljen për 25 vjet punë në këtë Institucion.

Drejtori i Përgjithshëm i FAO, Qu Dongyu në profilin zyrtar të FAO ka shkruar “se me dhimbje të madhe mori lajmin e ndarjes nga jeta të mikut e kolegut Adrian Kazazi, 25 vjet dedikuar FAO. Një ditë e trishtë për punonjësit e këtij institucioni, Do të na mungoj shumë.”

Edhe zëvendës ministrja e jashtme Italiane Emanuela De Re ka nderuar kujtimin e shqiptarit viktimë nga COVID 19 në Romë me fjalët “shpreh ngushëllimet e thella familjes për humbjen e Adrian Kazazi, punonjës i FAO që ndërroj jetë për shkak të koronavirus. Më shumë se kurrë duhet të qëndrojmë së bashku Itali”.

Gjatë ditës së djeshme në selinë e Fao në Romë flamuri i këtij Institucioni u ngrit në gjysmë shtizë.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej