Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndërhyn në “Opinion” familjari i Jan Prengës: Lëreni familjen time të qetë! (film)

Nga 27.al 0

Gazetarja Klodiana Lala ka bërë publike detaje të tjera në lidhje me rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës. Sipas saj, nëse nuk gjendet trupi i pajetë ka për të qenë shumë e vështirë që autorët e dyshuar të ngjarjes të akuzohen për vrasje.

Ndërkohë ka ndërhyrë në emision Angjelin Prenga, i cili u paraqit si djali i xhaxhait të viktimës. Ai tha se gazetarja nuk kishte prokurë të flasë në emër të familjes Prenga, ndonëse gazetarja Lala lexoi vetëm dokumentin e organit të akuzës, një pjesë të të cilit e bëri publike edhe me foto.

Angjelin Prenga: Dëgjova zonjën Klodiana Lala që ka përmendur dy herë familjen Prenga. Në dijeninë time nuk e ka as tagrin, as nuk ka ndonjë prokurë të flasë në emër të familjes Prenga.

Blendi Fevziu: Klodiana Lala foli në emër të dosjes së hetimit dhe citoi dosjen.

Angjelin Prenga: Foli disa herë në emër të familjes Prenga, se familja Prenga ka fajësuar këtë, familja Prenga ka fajësuar atë…

Blendi Fevziu: Angjelin, Klodi po të lexon dosjen hetimore, besoj keni dijeni.

Angjelin Prenga: Jo nuk kemi dijeni.

Blendi Fevziu: Atëherë dëgjoje, se po ta lexon.

Klodiana Lala: Zotëri unë dua të kuptoj se çfarë aspekti e kishit kundërshtimin me çfarë unë deklarova?

Angjelin Prenga: Kisha kundërshtimin, se fole disa herë në emër të familjes Prenga.

Klodiana Lala: Aspak, ju referova dosjes hetimore të policisë të shtetit dhe Prokurorisë që ka të bëjë pikërisht me të gjitha veprimet hetimore për zbardhjen e rastit të pengmarrjes, torturimit dhe më fal nëse e them në këtë formë vrasjes së Jan Prengës…

/Opinion/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej