Napoli, përfundon epoka “tiki-taka”

Duhet të lëçisni

Eurostat: Veriu i Shqipërisë, rajoni më i varfër i Europës

Zonat e Veriut të Shqipërisë janë më të varfrat në Europë, sipas një publikimi të fundit të prodhimit për frymë rajonal të Eurostat, me...

Tritan Kalo jep dorëheqjen nga Komiteti Teknik

Mjeku i njohur infeksionit Tritan Kalo këtë të enjte  ka dhënë dorëheqjen nga Komiteti Teknik i Eksperteve. Mjeku bën me dije se ky Komitet është...

Raporti i DASH/ Basha rendit një tjetër “dështim” të Ramës: Në Shqipëri nuk është e lehtë që të bësh biznes

Duke iu referuar raportit të DASH, që theksonte se në vendin tonë është e vështirë që të bësh biznes, vjen një reagim nga kryetari...

Inceneratorët, Kryemadhi: Ahmetaj nuk ka firmosur, është frikacak

Monika Kryemadhi, Kryetarja e LSI e ka cilësuar ministrin e rindërtimit Arben Ahmetajn frikacak, pasi nuk ka firmosur në kontratat për inceneratorët. Kryemadhi tha në...

Nuk ishte një fitore e Interit ndaj Napolit, që e mbylli edhe çështjen e titullit kampion në Seria A, por ndoshta ishte një fitore ekskluzive e Mançinit ndaj Sarrit, me një mënyrë loje jo shumë të këndëshme, por që është kthyer në shumë rezultative. Ndoshta ka ardhur koha që edhe Guardiola të fillojë të preokupohet për kohët e vështira që po kalon “tiki-taka” e tij. Trajneri katalanas vazhdon të jetë krenar për produktin e tij, madje e imponon kudo që transferohet… por tani është një kohë tjetër. Atletiko e Madridit është pak a shumë e kundërta e “modelit Pep”, por nxorri jashtë Champions League, as më shumë e as më pak, por Barcelonën, pikërisht terrenin eksperimental ku “tika-taka” u bë e famshme. Leiçester është i gjithi mbrojtje dhe kundërsulm, por po dominon në Angli dhe në fund Napoli i Sarrit shkërmoqet në “San Siro” nga Interi, duke i dhënë edhe fund ëndrrës “scudetto”. 2-0 për Interin, me një modul miks midis Ranierit dhe Simeonen. Portë e blinduar si pasojë e një mbrojtje solide, presing total në mesfushë dhe në fund kundërsulm vrasës. Duket se ka mbërritur periudha e pragmatistëve.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Eurostat: Veriu i Shqipërisë, rajoni më i varfër i Europës

Zonat e Veriut të Shqipërisë janë më të varfrat në Europë, sipas një publikimi të fundit të prodhimit për frymë rajonal të Eurostat, me...

Tritan Kalo jep dorëheqjen nga Komiteti Teknik

Mjeku i njohur infeksionit Tritan Kalo këtë të enjte  ka dhënë dorëheqjen nga Komiteti Teknik i Eksperteve. Mjeku bën me dije se ky Komitet është...

Raporti i DASH/ Basha rendit një tjetër “dështim” të Ramës: Në Shqipëri nuk është e lehtë që të bësh biznes

Duke iu referuar raportit të DASH, që theksonte se në vendin tonë është e vështirë që të bësh biznes, vjen një reagim nga kryetari...

Inceneratorët, Kryemadhi: Ahmetaj nuk ka firmosur, është frikacak

Monika Kryemadhi, Kryetarja e LSI e ka cilësuar ministrin e rindërtimit Arben Ahmetajn frikacak, pasi nuk ka firmosur në kontratat për inceneratorët. Kryemadhi tha në...

“Dola kundër inceneratorëve”, Kryemadhi: Koka u ankua tek ish-kryetari i LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intehrim, Monika Kryemadhi ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me denoncimin e saj për inceneratorët. Kryemadhi tha se eksponentë...