Mungesa e ujit të pijshëm në fshatrat e Vlorës, banorët tregojnë vuajtjet: I mbushim me bidona, asnjë të mirë s’i kemi parë kësaj qeverie

Duhet të lëçisni

Makinat e demokratëve pushtojnë sheshin “Nënë Tereza”, ja si duket atmosfera në nisje të takimit përmbyllës të fushatës së PD-së

Partia Demokratike pritet të mbyllë mbrëmjen e sotme në orën 19:00, në kryeqytet, fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 Prillit. Mbyllja do të bëhet në...

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Mungesa e furnizimit me ujë të pijshëm është një çështje problematike për qytetin e Vlorës dhe fshatrat e zonës.

Një ndër fshatrat ku banorët po vuajnë prej kohësh mungesën e ujit të pijshëm është Qishbardha, ku uji që sigurohet përmes puseve ose liqenit nuk është i pijshëm, çka i detyron banorët të shkojnë të mbushin në një distancë të largët nga fshati, duke i bërë kostot e ujit të pijshëm të papërballueshme.

Furnizimi me ujë në këtë fshat ndodh një orë në 48-orë dhe për më tepër nuk është i pijshëm por thjesht përdoret për vaditje nga banorët.

Problemi i ujit të pijshëm është një problem ekzistues edhe për fshatrat Orikum dhe Novoselë madje dhe për vetë qyetetin e Vlorës.

Një qytetar i cili e identifikon veten si demokrat thotë se çështjen e ujit e shikon si qytetarë dhe shprehet se qeverisë në pushtet nuk i kanë parë asnjë të mirë.

“Ne jemi njerëz që zgjedhim shumë shpejt pa u menduar. As edhe një të mirë nuk i kemi parë kësaj qeveria jo se ata që ishin bëjnë më shumë. Unë për vete jam demokrat por problemet e fshatit i shoh si qytetarë”

Një tjetër i moshuar shprehet se uji që vjen një herë në 48 orë është i papijshëm dhe i detyron të mbushin me bidona.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Makinat e demokratëve pushtojnë sheshin “Nënë Tereza”, ja si duket atmosfera në nisje të takimit përmbyllës të fushatës së PD-së

Partia Demokratike pritet të mbyllë mbrëmjen e sotme në orën 19:00, në kryeqytet, fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 Prillit. Mbyllja do të bëhet në...

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...