Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Mund të të ndodhë dhe ty”,  paralajmërimi i 24-vjeçares që po vdes

Nga Alma Kodra 0

 

“Kjo gjë mund të ndodhë dhe ty sepse më ndodhi mua”. Një vajzë e re vetëm 24 vjeç e cila po vdes nga kanceri i lëkurës ka vendosur që të paralajmërojë njerëzit për rrezikun serioz të kësaj sëmundje nëse nuk përdoret krem mbrojtës ndaj diellit.

Australiania Emma Betts prej 2 vitesh ka hapur një blog personal ku shkruan duke tentuar që të frymëzojë njerëzit që të mbrohen nga dielli duke përdorur rregullisht kremrat e posaçëm për lëkurën. Melanoma që mund të shkaktohet nga dielli është sëmundje kancerogjene e lëkurës. Vetë Emma vuan nga një Melanomë terminale dhe ajo thotë se vitet që i mbeten për të jetuar do ti kushtohet me pasion lajmërimit të njerëzve që të jenë më të kujdesshëm për veten e tyre, për lëkurën e tyre sepse askush nuk është imun ndaj sëmundjeve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej