Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mori pjesë në një festë në Spanjë, infektohet me Covid-19 princi i Belgjikës

Nga Ejona 0

 

Princi i Belgjikës, Joachim, është infektuar nga koronavirusi pasi ka marrë pjesë në një festë në Spanjë.

Ai u nis nga Belgjika drejt spanjës në 26 maj për takime profesionale, ndërsa dy ditë më vonë ka marrë pjesë në një festë në Cordoba.

Edhe pse zyrtarët thonë se ai shkoi për takime profesionale, mediat e huaja bëjnë të ditur se ai është në lidhje me një vajzë nga Spanja, lidhja me të cilën mbahet e fshehtë.

Policia spanjolle ka hetuar për personat që ishin të përfshirë në festë, dhe sipas autoriteteve secili prej tyre do të paguajë gjobën 10 mijë euro për thyerjen e rregullave të vendosura nga qeveria.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej