Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Meta takon ambasadoren kanadeze: Të ratifikohet sa më shpejt marrëveshja e Sigurimeve Shoqërore

Nga Klodiana 0

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim ambasadoren e Kanadasë, me të cilën ka diskutuar, mes të tjerash, edhe për rritjen e investimeve kanadeze në Shqipëri.

Përmes një mesazhi në “Facebook”, Meta shkruan se i ka kërkuar ambasadores të ratifikohet sa më shpejt marrëveshja e Sigurimeve Shoqërore, pasi sipas Kreut të Shtetit, do të ndihmonte shumë komunitetin shqiptar në Kanada.

“Shumë i lumtur të prisja sot Ambasadoren e Kanadasë, Sh.E.Znj Alexandra Bugailiskis. Falenderova Ambasadoren që prioritete të asistencës së qeverisë së saj për Shqipërinë janë mbrojtja e të drejtave të njeriut, demokracisë dhe shtetit të së drejtës. Vlerësova bashkëpunimin në fushën politike dhe atë të sigurisë në kuadër të NATO-s dhe organizatave të tjera ndërkombëtare. Inkurajova për më shumë investime kanadeze në Shqipëri. Shpreha mirënjohjen e thellë për integrimin model të diasporës shqiptare në Kanada. Kërkova sa më shpejt ratifikimin e Marrëveshjes së Sigurimeve Shoqërore, që do të ndihmonte shumë komunitetin shqiptar në Kanada. Shpreha bindjen se marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve tona do të forcohen edhe më shumë në të ardhmen. 🇦🇱🤝🇨🇦”, shkruan Meta.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej