Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Meta i del për zot 21 janarit: Isha me policinë, kur u sulmua nga horrat e bulevardit

Nga Media 0

Kryetari i Kuvendit i është kthyer 21 janarit për t’i kujtuar Ramës, “horrat dhe banditët” që iu sulën Policisë së Shtetit në bulevard. Meta foli për Policinë e Shtetit, Meta tha se është mbështetës i përhershëm i saj, duke iu kthyer kohës, kur policia sulmohej nga “horra e banditë” më 21 janar 2011. Është një tjetër sfidë që i bën kryeministrit Rama aleati i tij kryesor në qeveri.

Në deklaratën e sotme, Meta është kthyer në kohën e bashkëqeverisjes me PD-në, tek deklaroi që statusi i vendit kandidat në BE, do të ishte marrë në kohën e Berishës, nëse Rama nuk do të kishte bllokuar me tre ligjet e integrimit. Bëhet fjalë për bllokimin e opozitës socialiste të asaj kohe për çështjen e Qarkut të Fierit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej