Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Messi fiton trofeun e 6-të të “Këpucës së Artë”

Nga Klodiana 0

Nuk ka surpriza. Leo Messi e ka rrëmbyer sërish trofeun e “Këpucës së Artë”, i gjashti për të. Leo kryeson renditjen historike me dy çmime më shumë se Cristiano Ronaldo.

Seria prej 36 gola të Leo Messit, jo vetëm ka tejkaluar francezin, por edhe liderët kryesorë të ligave të tjera “të mëdha” evropiane, si Quagliarella, L ewandowski, Salah, Aubemeyang apo ish- lojtarin e Real Madrid, Ronaldo.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej