Mesila Doda: Denonconi çdo kërcënim. Do ju mbrojmë

Duhet të lëçisni

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Sekretarja e Pëgjithshme i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Mesila Doda ka deklaruar se anëtarë të PDIU janë kërcënuar me pushim nga puna, nëse vazhdojnë të mbështesin opozitën.

Doda shkruan se që sot do marrim të gjitha masat që cilido që kërcënon mbështetësit e opozitës të demaskohet publikisht dhe të mbajë përgjegjësinë para ligjit për presion në fushatë zgjedhore dhe tentativën e ndryshimit të vullnetit të popullit.

Doda shprehet se në 25 prill nuk do ketë më rilindas a rilindase që t’ju mbrojë juve që guxoni të kërcënoni e të tentoni të shtrembëroni vullnetin e shqiptarëve.

Postimi i plotë

Për të disatën herë po vijnë deklarimet e anetarëve të PDIU për kërcënime me pushime nga puna nëse vazhdojnë të mbështesin opozitën. Qysh nga dita e nesërme do marrim të gjitha masat që cilido që kërcënon mbështetësit e opozitës të demaskohet publikisht dhe të mbajë përgjegjësinë para ligjit për presion në fushatë zgjedhore dhe tentativën e ndryshimit të vullnetit të popullit. Ftoj cilindo opozitar që ka presione të këtij lloji të na kontaktojë dhe ne marrim përsipër që të mbrojmë publikisht të drejtën e votës së lirë të qytetarëve shqiptare dhe kallzimin në strukturat e SPAK për cilindo që guxon të kërcënojë mbështetësit tanë.
25 prilli është i pakthyeshëm. Ky është një pusht i rënë e që ka humbur çdo të drejtë morale për tu quajtur pushtet demokratik. Në 25 prill nuk do ketë më rilindas a rilindase që tju mbrojë ju që guxoni të kërcënoni e të tentoni të shtrembëroni vullnetin e shqiptarëve.
#25prill #denoncotani

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...